11 sierpień 2014

Dzień 1751. Już prawie tydzień, jak jesteśmy nad naszym ciepłym morzem. Choć nie ma co narzekać, bo ostatnio woda miała 20 stopni. Ja się nie kąpię, bo ta temperatura mimo wszystko ścina mnie z nóg, a Miluś po pobycie w Italii powiedział, że z lodówki to lubi napoje a nie nóżki. Jak to się w doopach od dobrobytu przewraca. Dziś dopadła mnie cienizna. Z budki ciężko wyleźć, ale mam nadzieję, że przejdzie.  Pojawiła się nowa nadzieja. FDA zarejestrowała nowy lek firmy Biogen oparty o kwas fumarowy. Handlowa nazwa – Tecfidera. Cena tego leku wynosi rocznie 55 tys dolarów. To jakieś 170 tysi złotówek. Gylenia się chowa. Muszę napisać do Tuska żeby mi rencinę podniósł, bo inaczej nie wyrobię. Przy obecnym kursie dolara to ponad 14 tysi miesięcznie. No qrwa nie dam rady. Jakbyśmy się przeprowadzili do kartonu to starczy na jakieś dwa i pół roku, i to bez witaminek. Siąść i płakać.

O McGyver

Cześć. Jest styczeń 2017r. Na tą chwilę mam jeszcze 44 lata i od ponad siedmiu choruję na FSM (fucking sclerosis multiplex). Od ponad sześciu lat jestem emerytem-rencistą, jako że moja poprzednia firma czyli MSW postawiła na mnie krzyżyk. Mam wspaniałą rodzinę (żonę Renatę i 15-to letniego syna Maćka) dla których chce się żyć. Mogę zaktualizować profil. Jest luty 2020, a ja mam jeszcze 48 wiosen. FSM jest ze mną już ponad 10 lat, a rencistą-emerytem jestem od 9. Renia wciąż mnie wspiera, a Maciek to już prawie 19-letni młody mężczyzna :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na 11 sierpień 2014

  1. Wielebny pisze:

    Hmm. byłem w mieście zwanym przez Ciebie Uć. (dokładnie u tego samego profesora na ulicy Częstochowskiej. Od niego dowiedziałem się, że Tecfidera to 5,5 tysia miesięcznie, a Gylenya to ok 9 tys. miesięcznie. A jeśli chodzi o Tecfiderę to trzeba śledzić, bo złożone są wnioski o refundację z NFZ, ale nikt nie posunął się do spekulacji procencików.
    Walcz.. Ja w tym czasie powalczę o żonę. pozdrawiam

Możliwość komentowania została wyłączona.