29 wrzesień 2021

Dzień 4218. Dziś już kończy się wrzesień i za dwa miesiące pyknie dwanaście latek, ale to nie jest jakiś problem. Problemem jest fakt, że Ocrewus powoduje u mnie obniżenie poziomu immunoglobulin, a to wyklucza mnie z możliwości przyjmowania leku. Już przez to miałem rok przerwy, a teraz znowu. Mam mieć w listopadzie wlew, ale już dzwonił z Łodzi lekarz i poinformował, że muszę przyjechać ekstra dwa tygodnie wcześniej i się ukłuć. Wynik tego badania zadecyduje, czy będę miał kroplówkę, czy nie. Ciekawe, że gdybym dostawał Ocre, poza programem, poziom igb nie był by ważny. Sponsor programu firma Roche wymaga od swoich królików zadowalających wyników krwi. To na tyle o moim Mrocznym 🙂

W połowie lipca nadszedł czas na Sianożęty. Trzy tygodnie plażingu, leżingu i nicnierobingu 🙂 To lubię.

Popołudniowy piekarnik. Plaża między 14 a 18 najlepsza 🙂
Dla odmiany, trochę spóźniony zachód słońca.
Pomylił plastik z naturą. Chciałem dać mu kropelkę słodkiego, ale odleciał.
Takie cuda co dzień i po kilkanaście razy.
Temu nawet się coś do ogonka przyczepiło 🙂

Co roku staramy się odwiedzić stare śmieci, czyli Mielno i Unieście. W tym roku spacerując dreptakiem w Mielnie, Miluś postanowił sprawdzić Swoją po maturalną wiedzę w ulicznym wywiadzie z cyklu MaturaToBzdura.

Po Mielnie pojechaliśmy do Unieścia. Tam w miejscu, gdzie był kamping na który jeździliśmy latem przez wiele lat, ku naszemu zdziwieniu był już parking i sklep Dino. W sumie to dobrze, bo po likwidacji „Bulaja” nic tam się nie działo i teren ulegał degradacji.

Tutaj, gdzie stoją Ajlawju z Milusiem, co roku stała nasza przyczepa.
I jeszcze wakacyjne RoweLove

Po zakończeniu wakacji, bo „urlop” nie dotyczy mnie już dwanaście lat, nadszedł przesunięty termin 🙂

31 sierpnia obchodziłem wraz z Ajlawju naszą wspólną 25 rocznicę. Wszystkie te wspólne lata w zdrowiu i w chorobie, umocniły nasz związek. Jesteśmy wciąż ze sobą szczęśliwi :*

11 września, wraz z Piniem i Jurkiem Wesołowskim udałem się w podróż sentymentalną do Strzegomia, tam dołączył do nas Romek Pietrzak „Czarny”. W Strzegomiu mieszkałem w latach 1993-95 przez 18 miesięcy. Tu w 14 pułku radioliniowo- kablowym spędzaliśmy czas na doskonaleniu rzemiosła wojskowego i nauki śpiewu. Tak samo jak w Czterech Pancernych śpiewać po czołgowemu musiał się nauczyć Janek, tak samo i morse’a uczyliśmy się i my. Ti ta ta ti/ ti ti/ ta ta ta/ ta/ ti ta ti. To moje imię w zapisie klucza. Jeszcze pamiętam 🙂

Ja i Czarny stoimy na podwyższeniu, skąd nasze radosne dowództwo dokręcało nam śrubę co poniedziałek.
Wejście do budynku szkolnego. Na parterze nasza 1 kompania szkolna, na pierwszym piętrze poligon dydaktyczny i na drugim, druga kompania szkolna. Kiedy my tu mieszkaliśmy, ani źdźbło trawki nie miało prawa wyrosnąć 🙂
Te dwoje niepozornych drzwi w podpiwniczeniu naszej kompanii, to klub „Relax”. Tu mogliśmy napić się kawy, czy opić się piwa i kupić fajki. Oczywiście na zeszyt, do najbliższego żołdu.
Tutaj wejście do strzegomskiej filii restauracji Magdy Gessler
Wartownia na terenie koszar. Po zdemilitaryzowaniu jednostki wraz ze sztabem przerobiona na hotel. W budynku hali sportowej jakiś gość hoduje pieczarki, tam gdzie była kantyna inny robi meble, a budynki mieszkalne gmina przerabia na mieszkania.
Ostatnie dwa zdjęcia, to Goczałków. Tu u góry wartownia. Teraz na terenie, gdzie pilnowaliśmy magazynów broni, materiałów wybuchowych, chemicznych i jakichś starych cystern na wodę i kuchni polowych, firma tnie granit a w wartowni śpią ukraińscy pracownicy.

O McGyver

Cześć. Jest styczeń 2017r. Na tą chwilę mam jeszcze 44 lata i od ponad siedmiu choruję na FSM (fucking sclerosis multiplex). Od ponad sześciu lat jestem emerytem-rencistą, jako że moja poprzednia firma czyli MSW postawiła na mnie krzyżyk. Mam wspaniałą rodzinę (żonę Renatę i 15-to letniego syna Maćka) dla których chce się żyć. Mogę zaktualizować profil. Jest luty 2020, a ja mam jeszcze 48 wiosen. FSM jest ze mną już ponad 10 lat, a rencistą-emerytem jestem od 9. Renia wciąż mnie wspiera, a Maciek to już prawie 19-letni młody mężczyzna :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.