3 styczeń 2012

Dzis o 5.00 znów wybrałem się do miasta Łodzi na wlewkę leku. Do Sieradza kierownica moja, a dalej teściu. Na miejscu standardzik. Krewka, pompa z lekiem, krewka i do zobacznia w kwietniu. Gdyby nie warunki w szpitalu i okropne samopoczucie po powrocie to dzień byłby jak każdy inny.
Jest 23.10. Jestem skonany. Kapiel i idę spać. Jutro opowiem dalej. I jeszcze szybko wsadzę fotka z obiadku…

No to jadę dalej. Przyjechaliśmy na miejsce, było koło 9.30. Krew pobrana, szykuję się na kroplówkę, a pani pielęgnaka informuje mnie, że nie ma wolnego łóżka, i czy mogę wciągnąć kroplówkę z krzesełka na korytarzu. Myślę sobie – luzik. Dasz radę. Ale zdecydowanie jakieś nieporozumienie się tu wkradło. Stanęło na tym, że znalazł się koc i poduszka, a żeby kości wyprostować uwaliłem się na przewozowej leżance. Twardo było, ale zawsze lepiej, niż na krzesełku. Takie warunki są w tym szpitalu. Nie odmawiają przyjęcia nikomu, a póżniej ludzie na korytarzu leżą. To uwłaczające. Koncern, w którym jestem królikiem doświadczalnym na pewno na te badania gruby szmal wyłożył, a ja i mi podobni jak bydło. To nie jest w porządku. Ale do zniesienia.

Człowiek dużo potrafi znieść…

O McGyver

Cześć. Jest styczeń 2017r. Na tą chwilę mam jeszcze 44 lata i od ponad siedmiu choruję na FSM (fucking sclerosis multiplex). Od ponad sześciu lat jestem emerytem-rencistą, jako że moja poprzednia firma czyli MSW postawiła na mnie krzyżyk. Mam wspaniałą rodzinę (żonę Renatę i 15-to letniego syna Maćka) dla których chce się żyć. Mogę zaktualizować profil. Jest luty 2020, a ja mam jeszcze 48 wiosen. FSM jest ze mną już ponad 10 lat, a rencistą-emerytem jestem od 9. Renia wciąż mnie wspiera, a Maciek to już prawie 19-letni młody mężczyzna :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na 3 styczeń 2012

 1. Afera pisze:

  Dają Ci coś te wlewki?

 2. internauta pisze:

  Co jakiś czas tu zaglądam i trzymam kciuki za powrót do zdrowia!

  P.S. Zakończyłeś służbę po 15 latach z 3 paskami na pagonach??? Widać że robiłeś swoją robotę bez podlizywania się przełożonym itd. Oczywiście na PLUS dla Ciebie POZDRAWIAM!!

  • McGyver pisze:

   Tak naprawdę to w lecie 2009 dostałem młodszego aspa, ale po przeliczeniu ilości awansów na czas pracy to i tak wypada słabo 🙂

 3. Mirosława Nowicka pisze:

  Hej. Serio cieszę się, że tu trafiłem. Stało się to przypadkiem w trakcie szukania w Google informacji o turystyce. Dobrze wiedzieć, że ktoś omawia interesującą mnie tematykę i to dodatkowo robi to w lekki sposób. Mam nadzieję, że dostęp do takich treści nie będzie blokowany lub limitowany po niedawnym podpisaniu umowy ACTA przez Polskę 🙁 P.S. Jeśli mogłabym się do czegoś przyczepić to można by jeszcze trochę popracować nad szatą graficzną. Pozdrawiam Mirosława Nowicka

Możliwość komentowania została wyłączona.